суббота, 17 октября 2020 г.

Зразок заняття з мовленнєвого розвитку (2 молодша група)

 Тема:  Іграшки.

Програмовий зміст: розвивати навички зв’язного мовлення: учити дітей відповідати на запитання, описувати іграшки за запи­таннями; поповнити словник дітей назвами іграшок, учити правильно називати предмети та їх дії; розвивати мовний апарат, уміння і навички відтворювати звуки тварин; виховувати любов до тварин.

Обладнання: картинка з зображенням півника, іграшки (ведмідь, корова).

 

                                                Хід заняття

I. Вступна частина.

- Діти, сьогодні до нас завітав незвичайний гість, хоч я й просила його, але він не хоче з’являтися нам на очі, доки не відгадаємо загадку про нього.

Хто співає на паркані

У червоному жупані

Й чобітку: «Ку-ку-рі-ку!»?(Півник.)

-         Заходь, Півнику, діти здогадалися, хто до нас при­йшов.

II. Основна частина

Діти вітають Півника і разом із вихователем роздивляються його.

- Погляньте, діти, на Півника. Який він красивий. У ньо­го м’якеньке пір’ячко, різнокольоровий хвіст. Очі у Півника круглі, як чорні намистники, а борідонька червона. Ходить Півник поважно, високо піднімає лапи.

- Покажіть, як ходить півник.

Діти імітують рухи півника, після чого вихователь пропонує їм сісти на місця і повторити розповідь про Півника. У разі по­треби вихователь починає фразу, а дитина - закінчує.

Складання розповіді.

- Півник запрошує нас до іграшкової крамниці. Як ви гадаєте, що продається в цій крамниці? (Іграшки.)

- Давайте роздивимося іграшки.

Вихователь розглядає з дітьми іграшки, які стоять на столі (кількість іграшок вихователь добирає самостійно).

- Хто це? (Ведмідь.)

- Як ведмідь ричить? (Ри ри-ри.)

- Ведмідь великий чи маленький? (Великий.)

- Де живе ведмідь? (У лісі.)

- Що ведмідь любить їсти? (Мед.)

- Хто хоче розповісти про ведмедя?

- Це... (ведмідь). У нього... (маленькі вушка), чорні... (очі). Хвіст у ведмедя... (короткий). Він живе у... (лісі). Ведмідь лю­бить їсти... (мед). Він ричить... (ри).

- А хто це? (Корова.)

- Як вона мукає? (Му-у-у.)

- Хто розкаже про корову?

- Це... (корова). Вона яка? (Чорна, біла.) У корови є... (роги) та довгий... (хвіст). Корова мукає... (му-у-у).

Фізкультхвилинка

Вихователь читає вірш, діти звуконаслідують і показують рухи тварин.

Конячка - іго-го, Корівка - му-му-му,

Курочка - ко-ко, Поросятко - хрю-хрю-хрю, Кізонька - ме-ме, А киця - няв-няв-няв, Баранець - бе-бе, Песик - гав-гав-гав,

А півник на подвір’ї - ку-ку-рі-ку!

           Гра «Хто що робить».

- Іграшкам дуже сподобалося, як ви про них розповіли. Вони пропонують вам виконати їхні завдання: пострибати, по­ходити, поспати, посміятися тощо.

- А зараз ви запропонуйте іграшкам виконати ваші за­вдання.

- Скажіть: «Півнику, заспівай!» Вихователь виконує рольові дії за іграшки.

- А зараз зверніться до ведмедя. Корови тощо.

Діти виконують завдання індивідуально. Потім прощаються з іграшками.

III.           Підсумок заняття.

- Хто прийшов до нас у гості?

- Які іграшки були в крамниці?

 

 

Зразок заняття з природи (2 молодша група)

 

Заняття з природи для молодшої групи

Тема:Свій город у нас є

Програмовий зміст: дати елементарне поняття про осінь; дощова,холодна, щедра,багата, про овочі, які ростуть на городі, їх форму, колір,користь для людини, вправляти у називанні назв овочів, їх характерних ознак. Закріпити кольори; червоний,зелений , коричневий , оранжевий ,жовтий. Розвивати уяву, мислення. Виховувати бажання допомагати іншим.

Обладнання: картинки і муляжі овочів,ляльки Маша , Заяць, муляж городу,вірші.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Вступна частина

-Сьгодні, коли я йшла до дитячого садочку ,мені було холодно , і я одягла курточку. Як ви думаєте, чому?

-Так, вірно,тому ,що настала осінь.

-Якщо на дворі холодно , осінь яка?-холодна.

-Якщо на дворі дощ, осінь яка?-дощова.

II. Основна частина

-А ще осінь буває багата і щедра,тому що ,восени збирають багаті врожаї в садах та на городах. Давайте пригадаємо ,які овочі ростуть на городі.

Вихователь читає вірші. а діти знаходять серед картинок потрібну.

МОРКВИНКА

Сховалась морквинка в підземній коморі,

І тільки косички лишились надворі.

КАПУСТИНКА

Капустинка одягнулась, в сто сорочек загорнулась.

Ціле літо достигала до нас в борщик поспішала.

БУРЯЧОК

Я- червоний буряк солоденький на смак,

Я на грядці уродився, з овочами подружився.

КАРТОПЛЯ

Я- картопля-бараболя розкошую біля поля,

А в землі росте моя бараболина сім ’я.

ЦИБУЛЯ

Цибуля-тітонька поважна,кругленькі боки, зверху золоті,

А як захочеш з ’їсти-котиться сльоза.

-А що за шум та гамір? Чуєте, хтось сперечається. Давайте потихеньку підійдемо та подивимось.

-Хто це, діти? -Маша, Зайчик..

-Маша ,що трапилось ,чому ви сперечаєтесь?

-Чого , чого ,посадив Ведмедик овочі, а нам не розказав ,що де росте.

-А ви хіба не знаєте назви овочів?Ми вам допоможемо. Так ,діти?

Сідайте на стільчики біля городу і будемо допомагати Маші з Зайчиком.

На столі перед дітьми знаходиться муляж городу з овочами, роздивляємось овочі. звертаємо увагу на колір , форму, користь.

-Маша: Дякуємо вам дітки,тепер ми знаємо назву овочів і не будемо їх плутати. Ось вам від нас подарунок. Це корисний сік , а який , угадайте.

-Дякуємо вам, зараз ми його скуштуємо і відгадаємо.

Діти пробують сік-морквяний.

III.Заключна частина

-З якого овоча ми куштували сік?

-Так ,вірно, це сік з моркви , або морквяний. Повторюємо назву соку,його користь для людини, запрошуємо Машу і Зайчика пограти в гру

СВІЙ ГОРОД У НАС Є.

Свій город у нас є.

Там морквинка росте---------- йдемо по колу

Будемо морквинку рвати----- присідаємо

І у кошики складати------------ встаємо, складаємо у кошик.

Свій город у нас є,

Там капусточка росте.

Будемо капусту рвати

І у кошики складати.

Свій город у нас є,

Там картопелька росте.

Будемо капусту рвати

І у кошики складати.

 

пятница, 16 октября 2020 г.

Орієнтовне заняття з мовленнєвого розвитку та навчання грамоти

 Заняття з розвитку мови з елементами грамоти «У гості до мультгероїв»

Програмовий зміст: збагачувати словниковий запас дітей словами - назвами мультфільмів; удосконалювати вміння виділяти перший і останній звук в словах; вчити перетворювати слова на інші, змінюючи перший звук у слові та утворювати пестливі форми за допомогою суфіксів - очка, - очк; закріпити уміння складати речення за схемою. Виховувати вміння активно спілкуватись один з одним і вихователем, працювати в групі, інтерес до новітніх казок.

Обладнання: іграшки Лунтік, Маша, Губка Боб; картинки Смішариків; скриня, музика із мультфільмів.

Хід заняття:

I. Вступна частина.

Привітання:

Дорого ранку,рідний наш дім!

Доброго ранку діткам усім!

Доброго ранку сонечку ясному!

Доброго ранку садочку прекрасному!

Вліво-вправо,вліво-вправо

Оберніться,погляньте

Одне одному всміхніться!

Телефонний дзвінок. Розмова з домовиком.

-      Алло, ми вас слухаємо!

-      Це дитячий садок?

-      Так це дитячий садок, старша група «А» «Гномики».

-      Доброго ранку любі друзі! Я домовичок Кузя живу у Вашому дитячому садку, охороняю його вночі, а зранку мені дуже подобається слухати як ви займаєтесь - співаєте пісні,слухаєте казки, граєте. Ось я вирішив зробити вам подарунок. Щоб його отримати, ви повинні здійснити подорож до казкових героїв і виконати всі завдання.

-        Оце так Домовичок! Задав він нам загадку. Ми з вами знаємо на чому можна подорожувати. (Відповіді дітей).

II. Основна частина.

Пропоную побудувати казковий потяг щоб подорожувати по казках. А для того щоб його побудувати, треба пограти: я почну називати казкових героїв, а ви продовжуйте. Хто відповів, той перетворюється на вагончик і стає за мною.

1. Війні (Пух) 2. Баба (Яга) 3. Лікар (Айболить) 4.Карабас ( Барабас), 5. Муха (Цокотуха) 6. Червона (Шапочка) 7.Чудо(Юдо) 8. Іван(Царевич) 9.Кіт у (Чоботях) Ю.Лисичка (сестричка) П.Іванушка (Дурачок) 12.Зайчик (побігайчик).

Вихователь: Який гарний і довгий потяг у нас вийшов. Час вирушати у подорож. Поїхали (грає музика).

Перша зупинка.

-      Ой діти, куди це ми з вами потрапили? Хто це нас зустрічає? Що за чудернацькі такі герої, ви не знаєте?

-      Смішарики підготували нам завдання. Вони хочуть щоб ви відповіли на питання:

Який перший звук у слові Крош? А останній?

Які ви ще знаєте слова, що починаються на звук - ш?

Який перший звук у слові Лосяш? А останній?

Які ви ще знаєте слова, що починаються на звук - л?

Який перший звук у слові Нюша? А останній?

Які ви ще знаєте слова, що починаються на звук -н?

Який перший звук у слові Каркарич? А останній?

Які ви ще знаєте слова, що починаються на звук - к?

Дидактична гра «Який? Яка?»

- Молодці діти із завданням впорались, час вирушати далі у подорож. Ну що вагончики готові. Поїхали.

Друга зупинка.

-       Хто це тут виглядає? Хто нас зустрічає? (Губка Боб).

-       У якому мультфільмі він живе?

Дивіться Губка Боб теж підготував нам завдання, він буде називати слова, а ви повинні змінити перший звук у цьому слові і перетворити його на інше:

боб - лоб

лід - дід

лак - мак

дуб - зуб

ніс - ліс

калинка - малинка

шапка - лапка

Вихователь: Молодці, дітки! Упорались і з цим завданням. Рушаємо далі?

Вихователь: Тихо! Тихо! Чуєте? Якась музика грає.

-       Як ви вважаєте, до якої казки ми приїхали?(Маша і Ведмідь).

-       А чому ви так вважаєте?

-       А он де і Маша виглядає? Хоче з вами потоваришувати.

Маша: Доброго ранку діти, я рада вас вітати. Давайте познайомимось. Я - Маша, а тебе як звуть? А тебе? Ой гарний хлопчик як тебе звуть? (запитати у всіх). От і познайомились. Маша шепоче мені на вухо, що дуже хоче щоб ми про неї склали гарні речення. Речення будемо складати за схемами.

Молодці, упорались із завданням! Час далі їхати. Ну що готові, поїхали!

Наступна зупинка.

-       А хто тут нас зустрічає?(Лунтік)

-       Де він живе?

-       А чому його так називають?(лунна бджілка)

-       А яких героїв цього мультфільму ви ще знаєте? (Кузя, Міла, Капа, Шершуля, Шнюк)

-       Він хоче щоб ми назвали ласкаво його і його друзів.

Наприклад - Лунтік - Лунтічок

Кузя - Кузічка

Міла-Мілочка

Капа - Капочка

Шершуля - Шершелічка

Лунтік приготував вам завдання. Сідайте за столи, перед вами картинки із зображенням тварин. Треба розфарбувати тварин у назвах яких є звук - л (самостійна робота дітей).

III. Заключна частина

Молодці,впорались з усіма завданнями! Вирушаємо назад до свого дитячого садка за подарунками. Ми будемо шукати подарунок, а нашим гостям кажемо до побачення!